Bár növekszik az autót vezető nők aránya, a férfiak nehezen adják át nekik a volánt. Ott alapvetően még mindig él a férfiuralom.
Ha egy pár együtt utazik, 10 férfiból 8 ül a volán mögött. A Huffington Post által megkérdezett 1012 emberből a férfiak 11%-a azt a választ adta, hogy társnője annyiszor vezetett már, mint ő. Lehet, hogy nem merik bevallani, hogy csak néhányszor engedtek? A nőknek viszont 21%-a állítja, hogy ezt a feladatot megosztják.
A nők 43%-a fél, ha férfitársa vezet, ugyanez az arány a férfiaknál 36%.
Ha egy pár rövid távolságra utazik, 53% ismeri el, hogy vita van közöttük. Nagyobb távolságon ez már 54%. Az első vitatéma a vezetési stílus – állítja a megkérdezettek 47%-a. 37% az útirányon kap össze, 28% a sebességen, 15% a dugókon, 10% a rádióban szóló zenén.
A klisék ellenére a nők mechanikai inkompetenciája csökkenni látszik. Míg 1990-ben még 62%-uk kérte ki a férfiak véleményét, amikor autót akart vásárolni, ez az arány ma már csak 44%. A nők 45%-a maga dönt a vásárlásról, 1990-ben még csak 15%-nál volt így. Napjainkban a nők 38%-a tartja magát jobb sofőrnek a férfiaknál, fordított esetben ez az arány azonban csupán 15%. Abban viszont mindkét nem egyetért, hogy a férfiak több balesetet okoznak.
Van tehát még hová fejlődni – állapítják meg a kutatók, akik szerint a férfiak azért is ragaszkodnak a vezetéshez, mert ez is egy hatalmi pozíció bizonyos értelemben.