A pszichológusok és a szociológusok, akik nagyítóval nézik a milleniálokat, észrevették, hogy már is apák lettek és közülük sokan túlbuzgóan viselkednek ebben a tisztségükben – írja a Le Figaro.
Ehy példa: 6.30, a 37 éves Dickens kel fel először. Elkészíti hároméves gyermeke reggelijét, a 9 hónapos tejét. A vacsorájukat is ő fogja megturmixolni. Dickens pénzügyi szakember egy multinacionális vállalatnál. Az első gyerek születésekor 3 nap szabadságot vett ki, a másodiknál tizet.
Régen a férfiak zavarban voltak, nem tudtak mit kezdeni a csecsemővel, mintha azt férfiatlan dolognak tartották volna. És így ábrázolták őket a filmeken is.
Kiderült, hogy hamis ez a sztereotípia, mely szerint az anyák a legalkalmasabbak ősidők óta gyermek gondozására. Szakemberek szerint hamis az a klisé is, hogy az ősember vadászott és az otthon az asszony dolga volt. A neandervölgyi férfi törődött a leggyengébbekkel, az öregekkel, a gyerekekkel. A patriarchális rendszer csak a vallással együtt erősödött meg. Az apa Isten megtestesítője lett és ez bizonyos értelemben megmaradt még a polgári 19. században is. A pszichoanalízis Freuddal és Lacannak ezt a szemléletet erősítette: az anyáké a mindennapi ellátás, az apáké a gyermek tanítása.
A milleniálok nem akarnak egy empátia és érzelem nélküli világban élni. Visszatérőben van az apai ösztön, most, amikor az anyai ösztön itt-ott ingadozik és ehhez hozzájárul a bolygó jövőjéért való aggodalom is.
A 32 Julien bankban dolgozik, 5 és egyéves lányai vannak. Elmondja, hogy azt vette észre először, hogy a felesége terhes, előbb, mint maga az asszony. Eljárt minden terhességgel, szüléssel kapcsolatos tanfolyamra, ő vágta el a köldökzsinórt, ő fürösztötte a kicsiket és nyugtatta meg őket éjszaka.
Az anyák csodálkoznak, örülnek, de egy kicsit féltik is az eddigi szinte kiváltságos helyüket – véli a konzervatív lap. Franciaországban a leendő apák „szakmai” tudásának fejlesztésére már országszerte működik „leendő apák műhelyeinek” hálózata.